santuoka_logotipas
 
Papročiai >Vestuvių metinės
Reklaminis skydelis


PDF Spausdinti Email

Vestuvių metinėsVestuvių metinės švenčiamos po vestuvių dienos praėjus vienam, keliems ar keliolikai mėnesių, vėliau - metų. Pirmoji diena, nuo kurios skaičiuojamos vestuvių sukaktys ir jubiliejai, - žaliosios vestuvės - sutuoktuvių diena.
Pirmaisiais metais vestuvių sukaktys minimos kiekvieną mėnesį. Pirmaisiais-penkioliktaisiais vedybų metais sukaktys švenčiamos kasmet, o vėliau - kas penkerius metus. Nuo keturiasdešimt penktųjų iki pat auksinių vestuvių sukaktys minimos kasmet. Atšokus auksines vestuves, grįžtama prie ankstesnio ritmo ir vestuvių metinės vėl švenčiamos kas penkerius metus. Vestuvių sukaktys minimos įpusėjus septintuosius, tryliktuosius, trisdešimt aštuntuosius, šešiasdešimt šeštuosius ir kartu nugyvenus trisdešimt ketverius metus. Kiekviena sukaktis žymi sutuoktinių drauge nugyventas dienas ir metus, kiekvienąkart mylimą žmogų norisi nudžiuginti, įteikti jam mielą dovanėlę, priminsiančią minėtas metines.
Visose šalyse švenčiamų sidabrinių (25 metais) ir auksinių (50 metais) vestuvių tradicija susijusi su viduramžiais gyvenusių germanų papročiais. Jie turėjo tradiciją moteris, santuokoje išgyvenusias dvidešimt penkerius metus, vainikuoti baltų, sidabrinių gėlių vainikais. Išgyvenusias penkiasdešimt metų - geltonų, auksinių gėlių vainikais. Deimantinių vestuvių (60 ir 75 metais) tradicijos kildinamos iš Didžiosios Britanijos karalienės Viktorijos deimantinių šešiasdešimties metų karaliavimo sukakties.
Vestuvių metinės švenčiamos ar kaip kitaip minimos visose Vakarų šalyse. Tik sukaktims būdingi saviti tautiniai bruožai, pavadinimai, skiriasi sukaktimis laikomi laikotarpiai. Todėl ir Lietuvoje žinomi keli visų vestuvių metinių pavadinimai. Pavyzdžiui, pačios pirmosios vadinamos medvilninėmis, kartūninėmis, perkelinėmis, marlinėmis, šeštosios - geležinėmis arba špižinėmis (ketinėmis), aštuntosios - bronzinėmis arba skardinėmis ir t. t. Todėl toliau pateikiame ne tik dažniausiai vartojamų, bet ir mažiau žinomų sukakčių pavadinimus.

 • Pirmosios metinės - popierinės, tad visos dovanos susijusios su popieriumi: poezijos ar prozos knygos, garsių porų gyvenimo istorijos, nuotraukos ir nuotraukų albumai, paveikslai ar reprodukcijos, kelionės, teatro, koncerto bilietai, dovanų kuponai, stalo žaidimai ir kt.
 • Antrosios metinės vadinamos medvilninėmis (taip pat kartūninėmis, perkelinėmis, marlinėmis). Šia proga tiktų dovanoti įvairius medvilnės gaminius: viršutinius ir apatinius drabužius, monogramomis puoštą patalynę, staltieses ir kt. Minint pirmąsias vestuvių metines susirenka visa šeima - jaunųjų tėvai, seserys, broliai, piršliai, taip pat visas pulkas.
 • Trečiosios metinės - odinės. Tinka dovanoti įvairius odinius gaminius: papuošalus, aksesuarus (oda įrištas užrašų knygeles, pinigines, raktines, diržus, pirštines, telefono dėklus, segtuvus, rankines), drabužius.
 • Ketvirtosios metinės - lininės arba vaisinės. Minint šią sukaktį, dovanojami lininiai rankšluosčiai, staltiesės, patalynė, apranga. Iš lino taip pat gaminami papuošalai ir aprangos aksesuarai - rankinės, diržai, kepurės, apavas. Jei minima vaisinė sukaktis, dovanokite ir mėgaukitės įvairiais vaisiais. Tinka vaisių pavidalo juvelyriniai dirbiniai, taip pat knygos, filmai ir spektakliai, kurių pavadinimuose paminėti vaisiai, pavyzdžiui, J. Irvingo „Sidro namų taisyklės“, A. Čechovo „Vyšnių sodas“, J. Harris „Gervuogių vynas“ ir kt.
 • Penktosios metinės - medinės. Dovanojami mediniai buities daiktai, skrynelės, dekoratyviai dirbiniai (skulptūrėlės), smulkūs baldai, pavyzdžiui, supamosios kėdės. Taip pat, pasukus galvą, galima rasti daugiau dovanų, kurioms tiktų apibūdinimas „medinis“ - pasivažinėjimas medine karieta, pasiplaukiojimas valtimi ar jubiliejinio medžio sodinimas.
 • Šeštosios metinės - geležinės arba špižinės (ketinės). Tinka rimtos, bet kartu ir šmaikščios dovanos. Galite dovanoti fondiu puodus, keptuves, geležinius meno dirbinius, vardinius stalo įrankius, rašiklius, laimės pasagas, žvakides ir pan.
 • Suėjus šešeriems su puse metų švenčiamos cinko vestuvės. Šia proga galite dovanoti cinko indus ar vitaminus, kurių sudedamoji dalis yra cinkas.
 • Septintosios metinės - varinės arba vilnonės, todėl ir dovanos turi būti susijusios su šiuo metalu. Tiktų bilietai į pučiamųjų instrumentų ansamblio koncertą, antikvarinės varinės monetos, meno dirbiniai, dekoratyviniai virtuvės daiktai.
 • Aštuntosios metinės - bronzinės arba skardinės. Siūloma dovanoti gaminius iš šių metalų (skulptūrėles, antikvarinius daiktus) arba dovanas, susijusias su jais, pavyzdžiui, soliariumo paslaugų kuponus bronziniam įdegiui įgyti, galbūt - kelionę po egzotišką šalį ar G. Grasso knygą „Skardinis būgnelis“ arba šio filmo įrašą.
 • Devintosios metinės - molinės (kitur vadinamos fajansinėmis). Galima dovanoti įvairiausius daiktus - nuo indų ir skulptūrėlių iki kūrybinių valandų skulptoriaus dirbtuvėse.
 • Dešimtosios metinės - rožinės arba alavinės. Minint dešimties metų sukaktį, dovanojamos rožės, rožinės spalvos ar rožėmis puošti tekstilės, porceliano, juvelyriniai gaminiai. Šmaikštesni gali dovanoti knygas, pavyzdžiui, U. Eco „Rožės vardas“, C. de Saint-Exupery „Rožės memuarai“ ir pan.
 • Vienuoliktosios metinės - plieninės. Jų proga dovanojami įvairūs plieno gaminiai: nerūdijančio plieno indai, kavinukai ir arbatinukai, taurelės ir puodeliai, taip pat tiktų pačiūžos, lenktinis peilis, N. Ostrovskio romanas „Kaip grūdinosi plienas“, sporto klubo abonementas plieniniams raumenims formuoti.
 • Dvyliktosios metinės - šilkinės arba lininės. Minint šią sukaktį, vienas kitam galima dovanoti šilkinius drabužius, aksesuarus (šalikėlius, kaklaraiščius ar kaklaskares), šilku dekoruotas knygas ir albumus. Taip pat tapybos ant šilko pamokas ir knygas, kurių pavadinime yra žodis „šilkas“, pavyzdžiui, A. Baricco „Šilkas“.
 • Įpusėjus tryliktuosius metus (suėjus dvylikai su puse metų) švenčiamos nikelio vestuvės. Vestuvių metinėsTinka dovanos, pagamintos iš šio metalo, tačiau vargu ar rasite daug jums patinkančių. Todėl galite vadovautis šių metinių šūkiu - „nepamiršk spindėti“. Galima dovanoti grožio priežiūros rinkinius, papuošalus, įmantrius šviestuvus, veidrodinius gaminius. O gal išdrįsite išmėginti savo kūrybinius gebėjimus ir sukursite eilėraštį, apsakymą ar tiesiog nuoširdų meilės laišką?
  Jei mėgstate keliauti, aplankykite Rusiją arba Vokietiją - ten kasamas nikelis.
 • Tryliktosios metinės - nėriniuotosios arba pakalnučių. Tinka viskas, kas puošta nėriniais ar pasiūta iš jų: apatiniai ir viršutiniai drabužiai, puošnios staltiesės ar patalynė. Nėriniais galima puošti įvairius daiktus - rėmelius, albumus, knygas, dienoraščius, skryneles ir pan.
 • Keturioliktosios metinės - dramblio kaulo arba agato. Todėl ir dovanos turi būti susijusios su šia medžiaga. Tinka įvairūs dramblio kaulo gaminiai: papuošalai, diržai, lenktiniai peiliai kaulinėmis kriaunomis, marškinių sąsagos, rašikliai, papuošalų dėžutės. Lengvai išsisukti galite pagalvoję ir dovanas iš dramblio kaulo pakeitę kelionėmis į šalis, kuriose gyvena ar auginami drambliai, radę knygų ar filmų apie dramblius arba tiesiog padovanoję kokį nors širdžiai mielą dramblio kaulo spalvos daiktą.
 • Penkioliktosios metinės - stiklinės arba krištolinės. Šiai progai tinkamiausi stiklo arba kalnų krištolo gaminiai - papuošalai, sąsagos, indai.
 • Aštuonioliktosios metinės - turkio. Tinkamiausios dovanos - papuošalai su turkiais.
 • Dvidešimtosios metinės - porcelianinės. Galima vienas kitam dovanoti porcelianinius indus, papuošalus, dekoratyvines namų puošybos detales. Taip pat galite užsisakyti, kad meistras pagamintų jūsų jubiliejui skirtus porcelianinius pietų arba kavos ar arbatos rinkinius.
 • Dvidešimt penktosios - sidabrinės. Tai pirmosios vadinamosios rimtos jubiliejinės vestuvių metinės, kurių minėjimas neapsiriboja vien tik apsikeitimu dovanomis. Minint šią dieną, atnaujinami bažnytinės santuokos įžadai arba santuoka iškilmingai įregistruojama civilinės metrikacijos skyriuje. Taip pat, švenčiant sidabrines vestuves, sutuoktiniai keičiasi sidabriniais žiedais, kuriuos nešioja kartu su auksiniais vestuviniais žiedais. „Jaunajai“ tiktų įteikti baltų ir (ar) sidabrinių gėlių puokštę, perrištą sidabro spalvos kaspinu ar raišteliu, papuoštą sidabro spalvos dekoracijomis. Kadangi dvidešimt penktosios metinės - neeilinės, priimta jas švęsti ne tik su šeimos nariais, bet ir kviesti svečių. Gražu į šventę pakviesti prieš dvidešimt penkerius metus vestuvėse dalyvavusius bičiulius, pabrolius, pamerges, piršlius. Malonius jausmus sužadins vestuvinių fotografijų ar filmo peržiūra, linksmų akimirkų prisiminimai.
  Ceremonijos ar šventės automobilius gražu papuošti jubiliejaus spalvos kaspinais, gėlių kompozicijomis. O patalpą ir šventinį stalą tinka puošti sidabro spalvos dekoratyvinėmis detalėmis: žvakėmis, servetėlėmis, servetėlių žiedais, indai taip pat gali būti puošti sidabro spalvos ornamentais. Stalas gali būti užtiestas sidabro spalvos arba sidabru puošta staltiese (tuomet kitus stalo puošybos akcentus reikėtų derinti atidžiai).
  Sidabrinių vestuvių proga tinka dovanoti dirbinius iš sidabro. Tai brangus metalas, tačiau darniai dvidešimt penkerius metus santuokoje gyvenę žmonės to nusipelnė. Galite dovanoti sidabrinius papuošalus (grandinėles, vėrinius, apyrankes, auskarus) ir aksesuarus (sąsagas, kišeninius laikrodžius, diržus, puoštus sidabrinėmis sagtimis, portsigarus, kandiklius, gertuves), kitus dirbinius (jubiliejines monetas, sidabrinius siuvimo antpirščius, žvakides, graviruotus rašiklius, vardinius ar proginius stalo įrankius ir kt.).
 • Trisdešimtosios - perlinės. Tinka dovanos, dekoruotos tikrais arba dirbtiniais perlais (papuošalai, aksesuarai), perlamutro dirbiniai. Taip pat - jūrų gėrybių (ir austrių) vaišės, nardymas šiltosiose jūrose ar knygos, filmai, muzikos įrašai, kurių pavadinimuose yra žodis „perlas“, pavyzdžiui, K. Kikučio romanas „Dama kaip perlas“, P. Webberio filmo „Mergina su perlo auskaru“ įrašas, XVII a. dailininko J. Vermeerio van Delfto portreto „Mergina su perlu“ reprodukcija ir kt.
 • Trisdešimt ketvirtosios - gintarinės. Galite dovanoti pačius įvairiausius gintaro papuošalus ir aksesuarus. Taip pat tiktų savaitgalį ar savaitę praleisti Lietuvos pajūryje, aplankyti Gintaro muziejų.
 • Trisdešimt penktosios - lininės (drobinės) arba koralinės. Tinka įvairūs lino gaminiai: drabužiai, buities tekstilė, aksesuarai. Jei metines minite vasaros pabaigoje, galbūt pavyks floristikos salone gauti linų puokštę. Jei jums patrauklesnė koralinė sukaktis, tinkamiausios dovanos bus dirbiniai iš koralų, ypač papuošalai, nuo seno mėgti Lietuvos moterų ir nešioti iki XX a., kai išpopuliarėjo gintaro karoliai ir kiti papuošalai. Tinka ir dekoratyviniai, interjerui puošti skirti koralai. Jei galite sau leisti, nardymas šiltosiose jūrose prie koralų rifų arba viešnagė į jūrų muziejų ar okeanologijos centrą tikrai pradžiugins.
 • Kartu nugyvenus trisdešimt septynerius su puse metų, švenčiamos aliumininės vestuvės. Galite dovanoti įvairius aliuminio dirbinius (paieškokite namų aksesuarais prekiaujančiose parduotuvėse - rasite pačių netikėčiausių daiktų). Taip pat iš aliuminio gaminami sidabriniai maistiniai dažai - galbūt jais norėsite papuošti vakarienės patiekalus?
 • Keturiasdešimtosios metinės - rubininės. Raudona spalva ir raudonas brangakmenis - šių metinių palydovai. Dovanoti tinka įvairius raudonos spalvos daiktus, drabužius, aksesuarus ir rožes. Be abejo, tinka papuošalai su rubinais: žiedai, apyrankės, vėriniai, pakabučiai, segės, rankogalių sąsagos, kaklaskarės smeigtukai ir pan. Šventės stalą taip pat tinka puošti rubino spalvos aksesuarais.
 • Keturiasdešimt penktosios - safyrinės. Mėlynos spalvos brangakmenis diktuoja ir šios šventės temą. Kaip ir kitų panašių metinių proga, tinkamiausia dovana bus safyrais inkrustuoti juvelyriniai dirbiniai ir aksesuarai. Taip pat tiks įvairūs safyro spalvos aprangos ir namų aksesuarai, drabužiai, gėlės.
 • Keturiasdešimt šeštosios - levandų. Galite dovanoti drabužius, namų tekstilės ir apyvokos daiktus su levandų ornamentais. Taip pat grožio rinkinius ar procedūras su šių augalų eteriniais aliejais. Jei mėgstate keliauti, tiktų išvyka į Provanso regioną Prancūzijoje, kur auginamos levandos ir spaudžiamas jų eterinis aliejus.
 • Keturiasdešimt septintosios - kašmyro. Tinka dovanoti įvairius kašmyro drabužius. O gal galėsite ir norėsite pasidovanoti egzotišką kelionę į Kašmyrą (Indijos regioną šalia Himalajų kalnų)?
 • Keturiasdešimt aštuntosios - ametisto. Tai violetinis akmuo, diktuojantis ir metinių spalvą. Klasikinė dovana - ametistais inkrustuoti juvelyriniai dirbiniai (žiedai, auskarai, apyrankės, vėriniai, sąsagos, laikrodžiai, portsigarai). Taip pat galite dovanoti violetinės spalvos daiktus ar šia spalva dekoruoti vakarienės stalą.
 • Keturiasdešimt devintosios - kedro. Tinka dovanoti kedro medienos dirbinius arba gyvą medelį. Taip pat galite aplankyti šalis, kuriose auga šie medžiai (Vakarų Aziją, Himalajų ir Atlaso (Š. Afrika) kalnus).
 • Penkiasdešimtosios - auksinės. Tai ypač garbinga vestuvių sukaktis, kurios sulaukia ne kiekviena pora. Ji pažymima iškilmingai, švenčiama didelėje šeimos ir bičiulių draugijoje. Vestuvių ryte vyras žmonai įteikia ryškiai geltonų (auksinių, paauksuotų) gėlių puokštę, o vyrui įteikiama puošni lazda. Tinkamai pasipuošusi, perjuosta jubiliejinėmis geltonos ar aukso spalvos juostomis (juostos porai taip pat gali būti užrišamos per ceremoniją) ir lydima visos šeimos, pora vyksta į civilinės metrikacijos biurą arba bažnyčią. Čia iškilmingai atnaujinami įžadai, sudaromas jubiliejinės sukakties aktas (jis juridinės galios neturi). Šiame akte pasirašo ne tik jubiliatai, bet ir kiekvienos kartos atstovai - bendraamžiai liudininkai, vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai. Jei įmanoma, gražu į auksines vestuves pakviesti buvusį pulką - pabrolius, pamerges, piršlius (liudininkus).
  Vestuvių metinėsŠvenčiant auksines vestuves, atnaujinami vestuviniai žiedai. Jie perliejami iš naujo ir pašventinami (jei pora tikinti). Taip pat žinomas kitas paprotys, kai vestuviniai žiedai perduodami vaikaičiams, o jubiliatams pagaminami nauji auksiniai žiedai. Kartais gaminami papildomi auksiniai žiedai, nešiojami drauge su senaisiais vestuviniais žiedais.
  Automobiliai, kuriais jubiliatai vyksta į ceremonijos ir šventės vietas, galėtų būti papuošti auksiniais kaspinais, gyvų ar dirbtinių gėlių kompozicijomis, dekoratyvinėmis detalėmis, lipdukais. Šventinį stalą gražu puošti aukso spalvos aksesuarais: žvakėmis, servetėlėmis, servetėlių žiedais, puokštėmis. Tinkama aukso ornamentais puošta staltiesė, girliandos. Svarbią vietą auksinių vestuvių šventėje užima prisiminimai, iškilmingų kalbų ir tostų sakymai. Jubiliatams tinka dovanoti ne tik auksinius, bet ir lietuvišku auksu vadinamus gintarinius papuošalus, juvelyrinius dirbinius, aksesuarus, aukso ar geltonos spalvos indus, drabužius. Dovanojamos ir kitos vertingos dovanos, pavyzdžiui, kelionės, kolekciniai ar antikvariniai dirbiniai. Jei pora domisi muzika, padovanokite jų jaunystės auksinių šlagerių kolekciją. Taip pat tinkamos (kaip ir kitoms sukaktims) juvelyrų graviruotos taurės ir įvairūs stiklo bei krištolo dirbiniai.
 • Penkiasdešimt penktosios - smaragdinės. Tinka juvelyriniai dirbiniai ar aksesuarai, inkrustuoti smaragdais, žalios spalvos namų puošybos elementai, drabužiai, įvairūs augalai. Būtų šaunu pasivažinėti po miestą arba apylinkes smaragdo spalvos automobiliu.
 • Šešiasdešimtosios - deimantinės. Tai pačios garbingiausios metinės, tačiau švenčiamos retai. Kartu pragyvenus šešiasdešimt metų, kaip ir minint sidabrines bei auksines vestuves, yra atnaujinami vedybiniai įžadai, vestuviniai žiedai puošiami deimantų akutėmis arba dovanojami nauji žiedai, puošti deimantais. Ryte, prieš vykstant į bažnyčią arba metrikacijos skyrių, žmona vyrą apjuosia progine austine juosta, kurią susega deimantais puošta sege. Vyras turi sušukuoti žmonai plaukus ir juos susegti deimantine sege. Dovanojamos skaisčios baltos, kartais geltonos gėlės, jei sutuoktinių sveikata gera, rengiamas iškilmingas šeimos susiėjimas. Svarbiausia šią dieną - drauge susirinkusi, stipri kaip deimantas šeima - vaikai, žentai, marčios, vaikaičiai su sutuoktiniais ir provaikaičiai. Jubiliatams sakomi šilti sveikinimai ir iškilmingi tostai, žiūrimos vestuvių nuotraukos, filmas, dalijamasi prisiminimais, vaikams ir vaikaičiams dalijami patarimai.
 • Šešiasdešimt penktosios - geležinės. Tinkami kaldintos geležies dirbiniai: kalvių darbo židinio įrankiai, interjero, sodo ar kiemo dekoratyviniai įrenginiai.
 • Sulaukus šešiasdešimt penkerių su puse metų, švenčiamos akmeninės vestuvės. Švenčiant tokius jubiliejus, didžiausia dovana - šeimos susibūrimas ir gražių akimirkų prisiminimai. Tačiau visuomet smagu, kai įvykusią šventę primena tinkamai parinktos dovanos. Galite dovanoti patvarius akmens dirbinius (indus ir taikomosios dailės kūrinius - žvakides, skulptūrėles). Galite užsakyti atmintinai datai skirtą akmeninę kompoziciją ir ją pastatyti sode prie namų ar prie tėvų sodybos.
 • Septyniasdešimtosios - palaimintosios arba dėkingumo. Minimos iškilmingai kaip ir kiti reti santuokos jubiliejai. Tinkamos simbolinės ir praktiškos, porai vertingos dovanos: graviruotos taurės, jubiliatų nuotrauka ar dailininko sukurtas portretas, filmas apie jaunystės (gyvenimo, vestuvių) prisiminimus. Šventė minima su šeima ir draugais, pora laiminama bažnyčioje.
 • Septyniasdešimt penktosios - karūnuotosios arba antrosios deimantinės vestuvės. Pakartojamos deimantinių vestuvių apeigos, atnaujinami įžadai. Tinkamos deimantinių vestuvių proga rekomenduotinos dovanos.
 • Aštuoniasdešimtosios - ąžuolinės. Tai bene rečiausiai švenčiamos metinės. Kartu aštuoniasdešimt metų nugyvenusi pora gali džiaugtis ne tik tvirta savo sąjunga, bet ir gausia vaikų, vaikaičių, provaikaičių šeima. Jei jubiliatų sveikata gera, gražu iškilmingai paminėti tokią sukaktį - bažnyčioje atnaujinti įžadus, iškilmingai įregistruoti santuoką metrikacijos biure. Jei sutuoktinių sveikata neleidžia didesnių iškilmių viešose vietose, jubiliejų galima paminėti ir namuose - susirinkti visiems pas tėvus, juos pasveikinti, paruošti iškilmingus šeimos pietus. Tokia proga tiktų dovanoti ąžuolinius dirbinius: papuošalus, namų aksesuarus, apyvokos daiktus, baldus. Taip pat galite sode pasodinti jubiliejinį ąžuoliuką.

Visos sukaktys savaip gražios ir svarbios, žyminčios drauge nueitą kelią, įveiktas kliūtis, išgyventus sunkumus ir džiugias akimirkas. Kiekvienais metais sutuoktiniai vis labiau supranta vienas kitą, meilė tampa sėsli ir brandi, ją papuošia vaikų, vėliau - vaikaičių gimimai. Kiekvienų metinių simbolis atspindi dviejų žmonių santykių raidą - nuo trapių perkelinių iki tvirtų ir nesuskaldomų deimantinių ar ilgaamžių ąžuolinių.

 

Komentarai   

 
+4 #1 Lora Y-m-d H:i
Būtinai reikėtų paminėti ir ŠIAUDINES vestuves, kurios minimos 23 bendro gyvenimo metais.
Citata
 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti


Reklaminis skydelis
Griežtai draudžiama šioje svetainėje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur, arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį.

Žurnalas SANTUOKA.LT, Kalvarijų g. 125-821, Vilnius. Tel. 8-684 48502, el. paštas info@santuokai.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai <!-- document.write( '</' ); document.write( 'span>' ); //-->